Výroční schůze SDH Běrunice

08.01.2017 17:40

Výroční členská schůze SDH Běrunice 7.1.2017

Na začátku nového roku 2017 se sešli běruničtí hasiči na své 136 valné hromadě. Přítomni byli hosté spřátelených sborů z Velkých Výklek a Lovčic, za obec Běrunice pozdravila hasiče starostka Iva Schmidová a nechyběl dlouholetý hasičský funkcionář Vl. Jeník, který je čestným předsedou dobrovolných hasičů nymburska.

Domácí hasiči v minulém roce uspořádali celou řadu kulturních a sportovních akcí.

Zúčastnili se také zásahu při požáru ve Velkých Výklekách.

Akce roku 2016

• Účast na branném závod v Lovčicích 16. ledna

I. místo muži, III. místo ženy

• Čištění vodní nádrže Plácek  2. dubna
  • Pálení čarodějnic s průvodem 30. dubna
  • Účast na hasičském cvičení V. Výkleky 14. května
  • Pouťová zábava 28. května
  • O pohár starostky obce III. ročník 28. května

I. místo muži, I. místo ženy

• Zásah při požáru ve V.Výklekách 17. července
  • Účast na hasičské soutěži v Lovčicích 8. srpna

II. místo muži, III. místo ženy - společné družstva z  SDH Velké Výkleky

• Drakiáda - 8. října
  • Pietní akt - 28. října
  • Běrunický halloween 5.listopadu
  • Vánoční šipkování  27. prosince

Vl. Jeník předal dlouholetému starostovi SDH Běrunice J. Janouchovi medaili za zásluhy o hasičskou činnost.
    Modernizace požární zbrojnice v Běrunicích je před dokončením. Zbývá dokončit přípojku vodovodu a některé drobné opravy objektu. Tento rok je v plánu také generální oprava motorové stříkačky „Stratílek“ z roku 1941. Opravuje zajišťuje „Autodílna Mašinda“.

Velkým úkolem je posílení členské základny. Rádi přivítáme vážné zájemce o členství v našem hasičském sboru.